Ako sa zapojiť

Motivácia niečo zmeniť z teba srší na kilometre? Máš 17 až 28 rokov? Počkaj si teda na nábor nových členov a členiek! Ten prebehne (ak nám to korona dovolí) v septembri 2021.

*Pripravujeme pre vás nový 3-mesačný vzdelávací program. Viac info už čoskoro*

Zamysli sa, či máš chuť a čas byť súčasťou protikorupčného boja

Či už vykonávaš verejnú kontrolu v rodnej obci, šíriš protikorupčnú osvetu samovzdelávaním sa doma a postovaním na sociálnych sieťach, jedno je isté. Pokiaľ veríš v možnosť pozitívnej zmeny a môžeš venovať niekoľko hodín do mesiaca aktivizmu, si na tej najsprávnejšej adrese. Ak spĺňaš jedinú požiadavku – vek od 17 do 28 rokov, pridaj sa ku Komunite Zastavme korupciu a rob s nami veľké veci. Všetko ťa naučíme! 

Prihlás sa na úvodný tréning do Komunity

Dvakrát do roka organizujeme víkendové tréningy pre nováčikov. Ten posledný sa konal v septembri 2020. Ďalší plánujeme na jeseň 2021. Všetko samozrejme záleží na aktuálnej pandemickej situácii. Tréningy sa konajú vždy v Bratislave a zadarmo ti na nich ukážeme možnosti boja proti korupcii. Či už si následne zvolíš cestu verejnej kontroly, organizovania osvetových podujatí či príprav niektorej z našich veľkých kampaní je len a len na tebe. My ti však zabezpečíme kvalitný tréning, super partiu a koordinátora alebo koordinátorku vašich aktivít ako bonus! 

Následne si zavoláme, napríklad cez messenger

Keďže nám záleží na tom, aby Komunitu tvorili ľudia stotožnení s našimi hodnotami, s každým človekom sa pred tréningom chceme aspoň na chvíľu počuť a overiť si, či to s nami myslí vážne. Je to tiež priestor pre druhú stranu zistiť viac o našej Komunite a možnostiach zapájania sa do našich aktivít. Na hovor ťa vyzvú koordinátor Maťo alebo koordinátorka Kaja po vyplnení dotazníka. 

Pozveme ťa na úvodný tréning

Pokiaľ budú obe strany hovoru spokojné, pozveme ťa na úvodný tréning, vďaka ktorému získaš potrebné vedomosti a zručnosti. Ide o celovíkendovú akciu, na ktorej ťa mimo iného čakajú:

  •  zážitkové workshopy, ktoré vycibria tvoj hodnotový rebríček
  •  intenzívne vzdelávačky od expertov z oblasti protikorupčného boja, aktivizmu, projektového a eventového manažmentu 
  •  kreatívne prednášky
  • a inšpiratívni hostia a hosťky, ktorí už roky pôsobia ako ťahúni pozitívnej zmeny v rôznych  oblastiach spoločnosti. 

Najbližší tréning (ktorý je samozrejme zadarmo) sa (snáď) uskutoční na jeseň 2021.

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-34-49

Nezabúdame však na to, že sme komunita a teambuildingové aktivity teda berieme ako samozrejmú súčasť. Musíš predsa spoznať svojich spolubojovníkov!

Čo potom?

Po tréningu sa staneš členom či členkou Komunity Zastavme korupciu. Či už budeš realizovať vlastné projekty alebo sa pridáš k niektorým skupinovým aktivitám je len a len na tebe. My ti vždy dáme potrebnú odbornú aj finančnú podporu. Rovnako budeš mať príležitosti pomáhať v činnosti Nadácii Zastavme korupciu.

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-37-37

Čo z toho budeš mať ty?

Okrem vďaky budúcich generácií sa dostaneš do kolektívu ľudí, ktorí sú na rovnakej vlne a spoznáš inšpiratívne osobnosti, ktoré ťa posunú ďalej. Navyše budeš môcť rozvíjať svoje zručnosti, zúčastňovať sa odborných tréningov a získať referenciu pre budúce štúdium či zamestnanie. A v neposlednom rade netreba zabúdať na spoločné teambuildingy!

Skrátka, dôvodov pridať sa je viac než dosť, čo povieš?