Ako sa zapojiť

Motivácia niečo zmeniť z teba srší na kilometre? Máš 17 až 28 rokov? Nečakaj už ani minútu a pridaj sa k nám! Ako na to? Dokáž, že sú tvoje úmysly čestné a protikorupčný boj myslíš vážne. My sa už postaráme o zvyšok.

Prejdi výberom

Keďže nám záleží na tom, aby bola komunita tvorená ľuďmi ktorí sú stotožnení s hodnotami, na ktorých stojíme, každý jej člen musí prejsť  výberom. Neľakaj sa – skladá sa z vyplnenia krátkeho dotazníka a následného Skype rozhovoru. Slúžia na spoznanie tvojich skúseností, schopností a hodnotovej orientácie, ale aj na bližšie predstavenie projektu komunity.

Poď na úvodný tréning

Následne ťa čaká úvodný tréning, vďaka ktorému získaš potrebné vedomosti a zručnosti. Ide o celovíkendovú akciu, na ktorej ťa mimo iného čakajú:

  •  zážitkové workshopy, ktoré preskúmajú tvoj hodnotový rebríček
  •  intenzívne vzdelávačky od expertov z oblasti protikorupčného boja, aktivizmu, projektového a eventového manažmentu 
  •  kreatívne prednášky
  • a inšpiratívni hostia, ktorí už roky pôsobia ako ťahúni pozitívnej zmeny v rôznych kútoch spoločnosti. 

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-34-49

Nezabúdame však na to, že sme komunita a teambuildingové aktivity teda berieme ako samozrejmú súčasť . Musíš predsa spoznať svojich spolubojovníkov!

Ďalší tréning sa uskutoční začiatkom novembra. Bližšie informácie získajú vybraní uchádzači.

Čo potom?

Ako člen komunity a OZ Zastavme korupciu, sa budeš môcť podieľať na spoločných projektoch alebo prísť so svojím vlastným. Či už to bude organizovanie osvetových eventov, kontrolovanie rozpočtu tvojho mesta, prepájanie témy korupcie s umením alebo medializovanie pálčivých tém, je na tebe. My ti vždy dáme potrebnú odbornú aj finančnú podporu. Tí najviac zapálení s líderským potenciálom budú môcť neskôr absolvovať mentorský program a založiť hotspot, teda skupinku protikorupčných aktivistov na úrovni obcí, miest alebo škôl.

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-37-37

Čo z toho budeš mať ty?

Okrem vďaky budúcich generácií sa dostaneš do kolektívu ľudí, ktorí sú na rovnakej vlne a spoznáš inšpiratívne osobnosti, ktoré ťa posunú ďalej. Navyše budeš môcť rozvíjať svoje zručnosti, zúčastňovať sa odborných tréningov a získať referenciu pre budúce štúdium či zamestnanie. A v neposlednom rade netreba zabúdať na spoločné teambuildingy!

Skrátka, dôvodov pridať sa je viac než dosť, čo povieš?