Ako sa zapojiť

Motivácia niečo zmeniť z teba srší na kilometre? Máš 17 až 28 rokov? Nečakaj už ani minútu a pridaj sa k nám! Ako na to? Dokáž, že sú tvoje úmysly čestné a protikorupčný boj myslíš vážne. My sa už postaráme o zvyšok.

Založ vlastnú aktivistickú skupinku, alebo sa k nejakej pridaj

Pokiaľ máš záujem o pridanie sa do skupinky v tvojom okolí, neváhaj a ozvi sa komunitnej koordinátorke Kaji na bernatova@zastavmekorupciu.sk. Momentálne máme skupinky v Rožňave, Sučanoch, Trenčíne, Žiline a v Bratislave.

Ak v tvojom okolí žiadna skupinka nie je, pridaj sa k nám a založ svoju vlastnú! Ako na to?

Prihlás sa na tréning koordinátorov a koordinátoriek skupiniek

Pravidelne organizujeme víkendové tréningy pre ľudí od 17 do 28 rokov, počas ktorých sa naučiť, ako založiť a viesť aktivistickú skupinku, no tiež aké sú možnosti jej aktivít. Stretneš inšpiratívnych hostí a hosťky a dozvieš sa viac o korupcii ako takej.

Prejdi výberom

Keďže nám záleží na tom, aby bola komunita tvorená ľuďmi ktorí sú stotožnení s hodnotami, na ktorých stojíme, každý jej člen musí prejsť  výberom. Neľakaj sa – skladá sa z vyplnenia krátkeho dotazníka a následného krátkeho skype rozhovoru. Slúžia na spoznanie tvojich skúseností a hodnotovej orientácie, ale aj na bližšie predstavenie projektu Komunity.

Poď na úvodný tréning

Následne ťa čaká úvodný tréning, vďaka ktorému získaš potrebné vedomosti a zručnosti. Ide o celovíkendovú akciu, na ktorej ťa mimo iného čakajú:

  •  zážitkové workshopy, ktoré vycibria tvoj hodnotový rebríček
  •  intenzívne vzdelávačky od expertov z oblasti protikorupčného boja, aktivizmu, projektového a eventového manažmentu 
  •  kreatívne prednášky
  • a inšpiratívni hostia, ktorí už roky pôsobia ako ťahúni pozitívnej zmeny v rôznych kútoch spoločnosti. 

Najbližší tréning (ktorý je samozrejme zadarmo) sa koná od 26. do 28. apríla.

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-34-49

Nezabúdame však na to, že sme komunita a teambuildingové aktivity teda berieme ako samozrejmú súčasť . Musíš predsa spoznať svojich spolubojovníkov!

Čo potom?

Po tréningu sa staneš členom či členkou Komunity Zastavme korupciu a nič ti nebráni založiť vlastnú protikorupčnú skupinku. S náborom do nej a následným založením ti samozrejme pomôžeme. So svojou skupinkou budeš realizovať vlastné projekty u seba v meste, v obci či v škole. Či už to bude organizovanie osvetových eventov, kontrolovanie rozpočtu tvojho mesta, prepájanie témy korupcie s umením alebo medializovanie pálčivých tém, je na tebe. My ti vždy dáme potrebnú odbornú aj finančnú podporu. Rovnako budeš mať príležitosti pomáhať v činnosti Nadácii Zastavme korupciu.

snimka-obrazovky-2017-06-22-o-12-37-37

Čo z toho budeš mať ty?

Okrem vďaky budúcich generácií sa dostaneš do kolektívu ľudí, ktorí sú na rovnakej vlne a spoznáš inšpiratívne osobnosti, ktoré ťa posunú ďalej. Navyše budeš môcť rozvíjať svoje zručnosti, zúčastňovať sa odborných tréningov a získať referenciu pre budúce štúdium či zamestnanie. A v neposlednom rade netreba zabúdať na spoločné teambuildingy!

Skrátka, dôvodov pridať sa je viac než dosť, čo povieš?