Čo nás čaká a neminie…

Zimný nábor do Komunity

Koncom roka 2019 zorganizujeme ďalší trojdňový bezplatný tréning pre mladých ľudí od 16 do 30 rokov, ktorí sa rozhodnú zasvätiť časť svojho voľného času boju proti korupcii. Ak sa chceš k nám pridať, pozri si sekciu Ako sa zapojiť, prihlás sa cez náš prihlasovací formulár , daj si s nami krátky skype rozhovor a rozšír naše rady! Tréning prebehne pravdepodobne v decembri, nábor však budeme robiť od novembra.

Vznikajú ďalšie aktivistické protikorupčné skupinky

Komunita sa skladá z mladých ľudí z celého Slovenska, no niektorí z nich sa rozhodli založiť protikorupčné bunky vo svojom meste či na svojej škole. Od roku 2018 fungujú bunky v Pezinku, Trenčíne, Žiline, Rožňave, Sučanoch a Prešove. A od septembra 2019 majú vzniknúť ďalšie v Púchove, Novom Meste nad Váhom, Bratislave a Prahe (pre tamojších slovenských študentov a študentky)!  Sleduj našu fanpage, alebo rovno napíš našej koordinátorke Kaji na bernatova@zastavmekorupciu a zisti ako sa do týchto skupiniek môžeš pridať!

 

Tréning trénerov a tréneriek

Už od vzniku chodíme na rôzne typy škôl rozprávať o tom čo je korupcia, prečo je škodlivá a ako proti nej môžme všetci bojovať. Tento rok chystáme veľký projekt neformálneho vzdelávania, v rámci ktorého vyškolíme v okóbri 2019 vybraných komuniťákov a komuniťáčky. Práve oni budú vzdelávať svojich rovesníkov, ako inak, zážitkovou formou! Hľadáme však tiež školy, s ktorými budeme môcť spolupracovať na našom vzdelávacom programe trvajúcom rok. Ak chceš, aby sme prišli aj na tvoju školu, napíš na vocenasova@zastavmekorupciu.sk.