Ocenenie Nadácie Zastavme korupciu

Vlastnou rukou

Ocenenie Vlastnou rukou udeľuje Nadácia Zastavme korupciu každoročne tým najaktívnejším členom Komunity. Je to morálne ohodnotenie za šikovnosť, cieľavedomosť a chuť vlastnými silami prispieť k tomu, aby sme sa všetci mali lepšie.

6. ročník / 2023 / Lukáš Kožina

Lukáš je komunitným dobrovoľníkom od roku 2022, kedy absolvoval Protikorupčnú akadémiu. Počas roku 2023 sa podieľal na viacerých aktivitách Komunity – pôsobil ako dobrovoľník na festivale Pucung, pomáhal Nadácii na letných festivaloch Pohoda i Atmosféra a v neposlednom rade zorganizoval diskusiu v rámci občianskej kampane pred voľbami Chcem tu zostať. Oceňujeme jeho spoľahlivosť, zodpovednosť i organizačné schopnosti a ďakujeme za spoluprácu.

4. ročník / 2021 / Simona Sládkovičová

Simona je mladou študentkou etnológie a členkou Komunity už viac ako 4 roky. Počas tohto roku však bola obzvlášť aktívna a stala sa súčasťou takmer každého nášho projektu. Od osvetových a investigatívnych skupinových projektov cez pomoc Nadácii až po odporúčania ako Komunitu ďalej rozvíjať. Prichádza vždy s novými nápadmi, má schopnosť ich zrealizovať, k úlohám pristupuje zodpovedne a je silne motivovaná vo svojich nezištných činnostiach.

3. ročník / 2020 / Anna Augustínová

Anna je komunitnou dobrovoľníčkou už tri roky. Počas svojho pôsobenia sa zapojila do mnohých projektov v oblasti verejnej kontroly a participovala na viacerých kampaniach. Ako dobrovoľníčka absolvovala aj školenie, po ktorom sa stala trénerkou v oblasti neformálneho protikorupčného vzdelávania na stredných školách. Vďaka svojmu aktívnemu prístupu si vyslúžila ocenenie Vlastnou rukou za rok 2020.

2. ročník / 2019 / Klaudia Brázdilová

Klaudia počas štúdia žurnalistiky založila Protikorupčnú bunku našej Komunity v meste Trenčín. Všetky naše bunky robia úžasnú prácu, ale Klaudiina bola predsa len tento rok extrémne aktívna a zorganizovala viacero zaujímavých diskusií. Klaudia preto získala tohtoročné morálne ocenenie Vlastnou rukou, kedže priložila ruku k dielu, pardón, k protikorupčnému boju.

1. ročník / 2018 / Michal Pati

Michal je v komunite od jej úplného začiatku. Okrem toho že sa podieľa na komunitných aktivitách mal ako jeden z mála svoj vlastný projekt neformálneho vzdelávania pre rovesníkov, s ktorým chodil po školách na Slovensku. Na pomoc si vzal aj Biele vrany. Michal tiež založil a úspešne vedie protikorupčnú aktivistickú skupinku v Sučanoch. A práve preto sme sa rozhodli, že mu udelíme morálne ocenenie Vlastnou rukou 2018