online kampaň

Za čistú prokuratúru

Obdobie kampane: november – december 2020

Východisko: nastávajúca voľba generálneho prokurátora

Cieľ: informovanie širokej verejnosti o voľbe a o dôležitosti postu GP

Výstupy: tlačová správa, online kampaň na sociálnych sieťach, videá

Generálna prokuratúra, ktorej vedenie volil parlament v novembri 2020, je jedným z hlavných pilierov právneho systému. Práve tu však v posledných rokoch dochádzalo k závažným zlyhaniam. Závadové osoby a politici mali v systéme prokuratúry vplyv a dosah na najvyššie postavených ľudí. Práve preto sme pripravili a spustili informačnú kampaň Za čistú prokuratúru.

Navrhnúť rozpustenie politickej strany, navrhnúť väzbu sudcov podozrivých z korupcie, či preskúmať postup polície. To je len zlomok z kompetencií generálneho prokurátora, o ktorých mnoho ľudí nevie. Komunita Zastavme korupciu ich približuje rovesníkom prostredníctvom interaktívneho webu. Jej cieľom je zvýšiť záujem a povedomie mladých ľudí o dôležitosti a úlohách generálneho prokurátora a prispieť tak k očiste prokuratúry na Slovensku.

O post generálneho prokurátora sa uchádzalo sedem kvalitných kandidátov. Voľba prebehla na decembrovej schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorej bol zvolený Maroš Žilinka.

Na kampani spolupracovali: Klaudia, Stela, Anna, Paulína, Denis, Saška, Ľuboš, Simona, Eddy, Erik, Katka, Baška, Tomáš, Scarlett, Lia.