Príbeh Komunity Zastavme korupciu

História

Ako to všetko začalo

Idea vytvorenia širokej protikorupčnej komunity mladých ľudí skrsla v hlavách zakladateľov Nadácie už pri jej vzniku v roku 2016. Vtedy si uvedomili, že na to, aby sa na Slovensku udiala skutočná zmena, treba oveľa viac, ako zmôže jedna nadácia, akokoľvek dobre financovaná a personálne obsadená. Musí sa na to ísť plošne a od základov. A hlavne, pre dobrú vec sa musí zapáliť čo najväčšie množstvo ľudí.

Príbeh Komunity Zastavme korupciu sa začal písať v septembri 2016, kedy sa uskutočnil 4-dňový letný Protikorupčný Kemp určený pre končiacich stredoškolákov a začínajúcich vysokoškolákov. Stretlo sa tu 18 mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí sa zúčastnili zaujímavých prednášok, workshopov, aktivít a spoločne pracovali na praktických projektoch zameraných na boj s korupciou.

V ďalších rokoch sme už rozšírili aktivity na cieľovú skupinu mladých ľudí vo veku 17 – 28 rokov. Od svojho vzniku sa nám podarilo vyškoliť a zaktivizovať desiatky mladých ľudí, zorganizovať takmer 10 tréningov, spoločne vymyslieť a zrealizovať 4 veľké online celoslovenské kampane a desiatky menších projektov realizovaných pod vedením mladých aktivistov.